Відбувся семінар-практикум керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва на тему: «Писанка, як культовий атрибут і вид декоративно-прикладного мистецтва»

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді 03 травня 2018 року на базі Чорноострівського професійного аграрного ліцею відбувся семінар-практикум керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва на тему: «Писанка, як культовий атрибут і вид декоративно-прикладного мистецтва».

Мета семінару – вивчення та поширення передового педагогічного досвіду в області писанкарства.

Семінар відбувся в одноденному форматі. На заході були присутні 17 керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва з 14 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області. Відкрила семінар-практикум та привітала всіх присутніх Яремчук Світлана Олексіївна,  директор Чорноострівського професійного аграрного ліцею, яка розповіла про навчальний заклад та досягнення їхніх випускників.

Продовжила семінар Посвістак Ірина Володимирівна, завідувач методичним відділом Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді, яка зробила глибокий аналіз розвитку декоративно-ужиткового мистецтва в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області за 2017-2018 н.р. Цікавим та інформаційним став виступ  заступника голови Хмельницького обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва – Ільїнського Валентина Михайловича, який розповів про історію створення писанки, повідав про  писанку як вид декоративно-прикладного мистецтва.

Своїм інноваційним досвідом та педагогічними надбаннями поділилась Чепель І.А., керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва Чорноострівського професійного аграрного ліцею. Клепетура М.В., перший майстер ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», розповіла про нетрадиційні техніки виконання писанки, а майстри цього ж освітнього закладу Таємчук О.В. та Остапович О.П. показали майстер-клас  виконання традиційної писанки у трьох техніках.

Поділилась професійними секретами та показала майстер-клас з оздоблення писанки насінням Здоровик Л.М., керівник гуртка «Писанкарство» ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей».        Годна О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Вищого художнього професійного училища 19 смт.Гриців показала майстер-клас по плетінню та оздобленню пасхального вінка, що стало цікавим завершенням семінару-практикуму.

Підсумки обласного семінару-практикуму підвела Мельник Н.М., методист декоративно-ужиткового мистецтва, визначивши важливість впровадження інноваційних форм, сучасних технологій, спрямованих на розвиток особистості вихованців гуртків декоративно-ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва закладах освіти.

Кожен учасник семінару-практикуму поповнив свій методичний багаж, надихнувся новими ідеями та враженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.