Відбувся навчально-патріотичний зліт Хмельницької обласної ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді та плану роботи Ради учнівського самоврядування ЗПО Хмельницької області з 20 по 22 червня 2018 року в ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» відбувся зліт лідерів учнівського самоврядування   закладів професійної (професійно-технічної)  освіти.

Задля формування конструктивного діалогу між дорослими та учнівською молоддю, подолання бар’єрів у спілкуванні та налагодження ефективної співпраці у великій різновіковій команді, вже традиційно за мету зльоту було поставлено об’єднання роботи секцій лідерів учнівського самоврядування та педагогів, тому протягом трьох днів учасники спільно  працювали над командними завданнями.

Програма зльоту, як і зазвичай, була досить насиченою та активною, передбачала тренінги з психології, лекторії з новітніх форм пошуку роботи, огляд ринку праці, арт-терапію, спортивні змагання, квест, козацькі забави та розваги. З учнями працювали професійні тренери та спікери. Під час заходу  радушно, гостинно та неординарно презентував свою роботу учнівський актив ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей», також під керівництвом Мальчік А.О. – в.о. заступника директора з навчально-виховної роботи, було організовано низку креативних заходів, зокрема тематичний «історичний» квест по території навчального закладу,  арт-терапію з виготовлення «часникового» оберегу під керівництвом Чайковської Л.П., майстер-клас з висадження алеї троянд, де кожен саджанець символізує навчальний заклад ЗПО Хмельниччини, до слова, давня мрія  директора ліцею Ніжнік Н.О..

Вперше для роботи секції педагогів відповідальних за роботу учнівського самоврядування було впроваджено новітній тренінг від Маримонської А.М. – психолога-консультатнта Центру психології естетики та терапії, на тему: «Життєва позиція. Світоглядна саморегуляція». В ході роботи висвітлювались питання розвитку компетенцій, позитивного мислення, опанування техніки впливу на емоційні реакції оточуючих.

Тренінг від психологів для лідерів учнівського самоврядування та спільний секційний на тему: «Ресурси минулого, теперішнього, майбутнього. Інтелектуальна саморегуляція» дав змогу учням та керівникам віднайти джерело натхнення в учнівському самоврядуванні та вирішити низку важливих питань стосовно управління колективом.        Відкриттям для учнів також стала презентація тренінгу від Славутського міськрайонного центру зайнятості. Під час проекту з лідерами працював спеціаліст Терновий Я., який допомагав визначитись із природними здібностями, щодо вибору майбутнього місця роботи, також ознайомив учасників з процесом виходу на ринок праці, підвищення соціальної, професійної мобільності та конкурентоспроможності, адекватного ставлення до перспектив власної зайнятості, техніки пошуку роботи.  Також молодим лідерам презентував лекцію Супронюк Р.І. – старший інспектор ювенальної превенції Славутського відділу поліції, на тему: «Актуальність та доцільність норм чинного законодавства, що регламентують напрямок роботи з малолітніми та неповнолітніми особами».

     Програма заходу була надзвичайно обширною та різноманітною,  заохочувала молодих лідерів поєднувати навчання, самовдосконалення, спорт та розваги.  Зокрема цілий день присвячений таборуванню та козацьким розвагам зарядив усіх бадьорістю, ентузіазмом та жагою до перемог. Під час командних змагань учасники облаштовували польову кухню, готували куліш, змагалися на спритність та витривалість, співали пісень, презентували власноруч виготовлені колажі на тему:  «Україна –  очима молоді».                                                                                

Учасники зльоту мали змогу помилуватися вечірніми краєвидами річки Утка, славутською набережною, на якій розташована найдовша лавка в Україні та зазначена у книзі рекордів Гінеса. Молоді  лідери проявили себе не тільки як генератори креативних ідей, а й як невичерпно творчі особистості, пронизані любов’ю та патріотизмом до Батьківщини, на подив оточуючим презентували флеш-моб «Моє ім’я – Батьківщина». По закінченню заходу на усіх учасників зльоту чекав сюрприз, учні запустили  небесні ліхтарики, та загадали бажання про мир на Україні.                         

Основною метою навчально-патріотичного зльоту було не тільки  обговорення підсумків про проведену роботу лідерами впродовж навчального року, а й налагодження продуктивної роботи учнів протягом наступного року, мотиваційне об’єднання роботи в спільній команді викладач – учень.                                                                                                     

З метою привернення уваги молоді до активної позиції у суспільстві на підтримку європейських цінностей, по завершенні зльоту учасники традиційно зафільмували флеш-моб «Моє ім’я – Батьківщина». Надалі в планах Ради традиційно запис міні-фільму про зліт та промо-ролику флеш-мобу.             

Яскраві  враження перехоплювали дух, інформативною та продуктивною була екскурсія Славутою, під час якої учасники зльоту вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій  війні.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.