Звіт директора Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді за 2018 рік

Звіт директора Хмельницького державного центру

естетичного виховання учнівської молоді

 за 2018 рік

 

        Діяльність Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді (далі – ХДЦЕВУМ)   спрямована на систематизацію роботи закладу позашкільної освіти як центру координації навчально-виховної, інформаційно-методичної, організаційно-масової діяльності художньо-естетичного та військово-патріотичного напрямів позашкільної освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти  міста Хмельницького та Хмельницької області.

У 2017/2018 навчальному  році в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області  функціонувало 209 гуртків: художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва, технічної творчості, військово-патріотичні, клуби за інтересами, предметні гуртки, де отримують позашкільну освіту 3052 учні (з них бюджетних 96 гуртків –1637 учнів, на громадських засадах 112 гуртків –1400 учні, спец. фонд – 1 гурток, 15 учнів), що становить 35,4% від загального контингенту.

     Відповідно до нормативних документів та запитів адміністрації закладів професійної освіти  у 2018 році ХДЦЕВУМ фінансував роботу  36 гуртків, якими  було охоплено 510 вихованців  віком від 7 до 25 років. На платній основі організовано роботу одного гуртка.

        Навчально-виховний процес будується у парадигмі розвиваючої освіти, забезпечуючи інформаційну, навчальну, виховну, розвиваючу, соціалізуючу, релаксаційну функції. Методична робота ХДЦЕВУМ протягом року  була спрямована на підвищення кваліфікаційного рівня педагогів, що передбачає систематичну колективну та індивідуальну діяльність, впровадження в практику досягнень науки і професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій.

        У закладі проводиться активна робота щодо залучення педагогічних працівників до інноваційної діяльності. З метою підвищення професійного рівня педагоги ХДЦЕВУМ та керівники гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти області  постійно стають учасниками  семінарів різних рівнів. З метою підвищення ефективності навчально-виховного процесу, розповсюдження передового педагогічного досвіду роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу в цілому та окремих педагогів, продовження втілення у практику роботи сучасних педагогічних технологій, вдосконалення педагогічної майстерності та педагогічного досвіду протягом року було проведено 5 обласних семінарів-практикумів  для керівників гуртків, у яких взяли участь 96 чоловік.

          З метою пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді  у  2018 році проведено 38 обласних організаційно-масових заходів серед учнів та працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, якими охоплено 10490  осіб.

  Радою учнівського самоврядування області було організовано і проведено 16 заходів.

         Пріоритетним напрямом роботи ХДЦЕВУМ є стимулювання та заохочення творчих колективів, піднесення рівня їх майстерності. У ХДЦЕВУМ і закладах професійної (професійно-технічної) освіти працює 2 колективи, яким присвоєно звання «Народний художній колектив» та 7 колективів, яким присвоєно звання  «Зразковий художній колектив». У березні 2018 року за клопотанням  ХДЦЕВУМ почесне звання «Зразковий  художній колектив» присвоєно вокальному ансамблю «Сузір’я» ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей».

        Творчі колективи гідно представляють професійну освіту Хмельниччини  у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах. Зокрема, у 2018 році  здобули дипломи різних ступенів у таких  конкурсах: Всеукраїнський  фестиваль-конкурс   мистецтв «Україна – країна талантів» (березень, м. Хмельницький); Всеукраїнський  фестиваль  дитячої та юнацької творчості  «Чисті роси»      (березень, м. Київ); V Всеукраїнський   дитячо-молодіжний   фестиваль – конкурс  «Спалах Зірок» (березнь, м. Хмельницький); IV Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв  «Музичний олімп – 2018» (березень, м. Вінниця); Всеукраїнський конкурс виконавців естрадної пісні  серед учнівської  молоді закладів   професійної  (професійно-технічної) освіти   «Подільська  веселка» (червень, м. Хмельницький); Міжнародний фестиваль танцю і музики  (вересень, Греція м. Неос Мармарас).

          З метою ефективного творчого стимулювання до пошуку, створено рейтингові таблиці участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти в організаційно-масових заходах. Також оновлено веб-сайт ХДЦЕВУМ, на якому можна прочитати анонси до заходів, підсумки їх проведення, новини, кореспонденцію, розміщена нормативно-правова база.

        Вся діяльність ХДЦЕВУМ  проводиться відповідно до  річного плану роботи, затвердженого Департаментом освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.  План роботи на 2018 рік виконано в повному обсязі, 3 заходи проведено позапланово.

        Звіт про роботу Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді слухався на колегії Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Роботу визнано успішною (рішення №2 колегії Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 31.05.18, протокол №2).  

        Освітній процес в ХДЦЕВУМ здійснюють 43 працівники.

        Упродовж звітного періоду в повній  мірі забезпечено бухгалтерський облік фінансово-економічної діяльності закладу, складання статистичної звітності згідно із законодавством.

        Заклад проводить системну роботу зі створення комфортних умов для навчання гуртківців і роботи працівників закладу та забезпечення збереження їх життя і здоров’я.  Здійснюється матеріально-технічне забезпечення структурних підрозділів за основними напрямами діяльності. 

        Проведено активні роботи по облаштуванню приміщення та прилеглої території: виконано поточний ремонт балетного класу, кабінетів гурткової роботи, впорядковано рекреаційну зону.

        Проведена робота щодо впорядкування документів землекористування та утримання будівель і споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.