Підсумки обласного заочного конкурсу молодіжних газет «Нова преса» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

З метою розвитку молодіжної преси, виявлення журналістських талантів та здобуття навичок у галузі журналістики Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді  провів обласний заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Даний конкурс – це захід, який дозволяє учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти проявити себе журналістами, допомагає підвищити прозорість сфери закладів професійної (професійно-технічної) освіти шляхом демократизації медіа видань.

Протягом січня-лютого учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини мали нагоду надіслати на розгляд компетентного журі власні доробки у галузі журналістики.

З кожним роком обласний заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» набирає все більше популярності серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти. Загалом на конкурс надійшли роботи з 22 професійних (професійно-технічних) закладів освіти, що виконані в різних жанрах: газети, статті, фото та відеорепортажі.

Хочеться відзначити приємний факт високої конкуренції в номінації «Друкована газета» та «Телерепортаж» – поява цікавих, перспективних і сучасних медіа.

У авторських газетах та інформаційних сюжетах юні журналісти із закладів професійної (професійно-технічної) освіти представили власне бачення багатьох аспектів сьогодення та показали журналістські навики і вміння донести цю інформацію громадськості.

Приємно, що в час швидкого розвитку цифрових технологій значно збільшилась кількість і якість матеріалів в електронних ЗМІ.

Кожен учень своєю участю в конкурсі підтримав розвиток молодіжної журналістики та отримав можливість стати «Акулою пера» сьогодення.

Комітет журі відзначив ефективну роботу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області, щодо використання в навчально-виховному процесі всіх наявних засобів масової інформації.

Критерії оцінювання журналістських робіт включили професіоналізм, змістовність та повноту викладу матеріалу, жанрову відповідність, формулювання заголовка, відповідність темі конкурсу, оригінальність авторського задуму, актуальність провідної ідеї й аргументованість позиції та чутливість лексики тощо. 

Враховуючи надзвичайно велику кількість робіт у всіх номінаціях, вибір переможців був особливо непростим для членів журі.

Так, відповідно до рішення обласного журі за оволодіння досвідом  галузі журналістики у номінації «Краща друкована газета» нагороджено: дипломом І-го ступеня та Вище професійне училище №25, м. Хмельницького та Старокостянтинівський професійний ліцей; дипломом ІІ-го ступеня ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» та Плужненський професійний аграрний ліцей дипломом ІІІ-го ступеня ДНЗ «Вище професійне училище №11 м.Хмельницький»,

За оригінальність, креативність та неординарність у номінації «Краща стінна газета» нагороджено: дипломом ІІ-го ступеня ДПТНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» та Вище художнє училище №19 смт. Гриців; ІІІ-го ступеня ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей».

За змістовність наповнення та яскраве дизайнерське рішення у номінації «Краща електронна газета» нагороджено: дипломом І-го ступеня Вище професійне училище №25, м. Хмельницького (http://vpu25.km.ua/hazeta-uchylyscha/; http://vpu25.km.ua/pdf/gazeta/67.pdf ) та дипломом ІІІ-го ступення Хмельницький професійний ліцей.

За оригінальність композиційного рішення та естетику робіт у номінації «Краще репортажне фото» нагороджено дипломом І-го ступеня  ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»; ІІ-го ступеня ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» та ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти»;

За ексклюзивність та режисуру у номінації «Краще репортажне відео» нагороджено: дипломом ІІ-го ступеня Вище професійне училище №4, м.Хмельницький; дипломом ІІ-го ступеня ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» та Нетішинський професійний ліцей дипломом ІІІ-го ступеня ДНЗ «Вище професійне училище №11 м.Хмельницький» та Чорноострівського професійного аграрного ліцею.

 Кращі роботи переможців конкурсу, а саме:  роботи учнів ДПТНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», Вищого професійного училища №4, м. Хмельницький та Старокостянтинівського професійного ліцею, рекомендовано до участі у Національному конкурсі шкільних медіа, м. Миколаїв.

Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді усім учасникам конкурсу бажає оригінальних тем, ексклюзивних матеріалів успішних рішень у журналістській діяльності, подальшого розвитку та звершень у цій галузі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.